Štúdia dokázala niečo, čo pravdepodobne poteší všetkých milovníkov pizze. Tvrdí, že je zdravšia ako väčšina cereálií, ktoré raňajkujeme a považujeme ich za zdravé.

Stalo sa ti niekedy, že ti ostala pizza a rozhodol si sa ju zjesť ráno? Možno si mal dokonca výčitky, že ubližuješ svojmu telu alebo si uvažoval nad tým, či si naozaj jediný, kto sa takto stravuje. Máme pre teba ďalšiu dobrú správu, rozhodne nie si sám.

Výsledok štúdie zas nemôžeme považovať za úplne prelomový. Je predsa známym faktom, že mnoho cereálií obsahuje priveľa cukru. Tejto téme sa venovalo aj niekoľko programov či dokumentov z televízií.

Portál Chicago Tribune sa tiež zameral na americké cereálie. Zistil, že sa v nich nachádza len malé percento proteínu, zdravých tukov či hocičoho okrem lyžíc cukru. Odborníci teda označili pizzu za zdravšiu alternatívu k väčšine sladkých raňajkových cereálií.

Odborníci v štúdii poukázali aj na to, že syr sa stále stáva populárnejším a má šancu stať sa ďalšou superpotravinou. Ako si si už domyslel, syr sa nachádza na pizzi, čo je len ďalším pozitívom. Aj napriek potešujúcej správe ti však neodporúčajú jesť pizzu v prehnaných množstvách.

Je možno prekvapením, že kúsok pizze a miska cereálií obsahujú takmer rovnaký obsah kalórií. Pizza však obsahuje viac bielkovín, vďaka čomu ťa zasýti na dlhšie obdobie,“ povedala diétologička Chelsey Amer.

Tiež však povedala aj to, že pizzu neradí medzi zdravé jedlá a ani jedlá obsahujúce veľa výživných látok. Namiesto nej odporučila ovocie, avokádo či celozrnný toast a vajíčka. Ak však obľubuješ cereálie, nemusíš zúfať. V regáloch nájdeš aj také kúsky, ktoré naozaj obsahujú zdravé zložky. Len musíš vedieť čítať. Pomôcť ti môže napríklad aj to, ak sa budeš vyhýbať zbytočne umelo vyzerajúcim a farebným vločkám.

Zdroj: Unilad(http://noizz.sk)